Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bugün enkaz altından kaç kişi çıkarıldı? Kahramanmaraş depremi ölü ve yaralı bilgisi 7 Şubat 2023!

Bugün enkaz altından kaç kişi çıkarıldı? Kahramanmaraş depremi ölü ve yaralı bilgisi 7 Şubat 2023!

GBN GBN -
26 0

6 ŞUBAT KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ SON DURUM

SON DAKİKA: AFAD Afet Deprem Risk Azaltma Müdürü Orhan Tatar saat 09.40’ta yaptığı son bilgilendirmede dün gerçekleşen 7,7’lik depremin ardından 3 bin 381 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 7 bin 426 vatandaşımızın yaralı olduğu, 11 bin 302 binanın yıkıldığı ihbarı yapıldı bunlardan 5 bin 775’inin yıkıldığının teyit edildiğini açıkladı.

BUGÜN ENKAZ ALTINDAN KAÇ KİŞİ ÇIKARILDI?

30 SAAT SONRA: Depremlerde en çok hasar gören illerden biri olan Hatay 600 Evler Sitesi’nde bir kadın enkazdan 30 saat sonra sağ olarak enkazdan çıkarıldı. Hemen sonrasında ise 2’si çocuk toplam 6 kişi sağ olarak çıkarıldı. Enkazdan çıkarılan 6 kişi hemen ambulansla en yakın hastaneye kaldırıldı.

09.15 Hatay’da Mehmet Çınar isimli 2 aylık bebek, enkaz altından canlı olarak çıkarıldı. Anne ve babasına da ulaşıldığı öğrenildi.

09.05 Diyarbakır’da yıkılan binanın enkazından 28 saat sonra bir kadın kurtarıldı

28 SAAT SONRA: Gaziantep Nizip’te 28 saat sonra enkazdan bir anne ve 3 çocuğu enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

27 SAAT SONRA: Depremden 27 saat sonra 24 yaşındaki Rümeysa Yalçınkaya yıkılan 7 katlı apartmanın enkazından sağ olarak çıkarıldı.

26 SAAT SONRA: Hatay merkezde arama çalışmaları yapan ekipler, bir binadan sesler geldiğini tespit etti. Bunun üzerine belirlenen binada çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler 26 saat sonra, 2 çocuğu sağ olarak bulundukları yerden çıkardı. Büyük bir sevinç yaşanırken, çocuklar ambulansla tedavi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

24 SAAT SONRA: Kahramanmaraş merkezinde İsmetpaşa Mahallesi’nde 14 yaşındaki Can ekiplerin çalışması sonucu 24. saatte enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Can Gürsoy hazır bekletilen ambulansa bindirilerek hastaneye sevk edildi.

ELAZIĞ: Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci 7.6 şiddetindeki depremin ardından Elazığ merkeze bağlı Akpınar Mahallesi’nde bir bina çöktü. Havanın kararmasına rağmen enkazda arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürdü. 15 saatin ardından ilk olarak polis memuru Halil Baydoğan’ın (52) cansız bedeni çıkartıldı. Ardından 2 çocuk babası Ali Şara’nın (65) cansız bedeni çıkartıldı. Öte yandan şehit polis memuru Baydoğan’ın 2 ay sonra emekli olacağı öğrenildi.

17 SAAT SONRA ENKAZDAN 4 KİŞİ KURTARILDI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli depremden etkilenen kentler arasında bulunan Diyarbakır’da, Bağlar ilçesi Tesisler Kavşak’ta bulunan Serin 2 Apartmanı’nda arama- kurtarma çalışmalarında 17’nci saatte lise öğrencisi Zozan Karakoyun ve ismi öğrenilemeyen bir lise öğrencisi ile biri kadın 2 kişi daha sağ olarak kurtarıldı. 1 saat önce de Serin 2 Apartmanı’ndan şeker hastası olduğu belirtilen bir kişi sağ olarak çıkarılmıştı.

Yenişehir ilçesinde yıkılan 8 katlı binadan da 45 yaşlarında bir erkek ölü olarak çıkarıldı. Temas kurulan bir yaralıyı çıkarma çalışmaları devam ediyor.

6 ŞUBAT DEPREM GÖRÜNTÜLERİKANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER SAYFASI

AFAD SON DEPREMLER SAYFASI

 

Türkiye fay hattı haritası 2023! Birinci, ikinci, üçüncü derece riskli yerler ve az riskli yerler nereler?

Türkiye fay hattı haritası 2023! Birinci, ikinci, üçüncü derece riskli yerler ve az riskli yerler nereler?

 

AFAD acil çağrı uygulaması nedir, nasıl kullanılır? AFAD acil mobil deprem uygulaması indirme detayları!

AFAD acil çağrı uygulaması nedir, nasıl kullanılır? AFAD acil mobil deprem uygulaması indirme detayları!

 

Google Android Deprem Uyarı Sistemi nedir, nasıl kullanılır? Google Deprem Uyarı sistemi İOS, iPhone açma adımları!

Google Android Deprem Uyarı Sistemi nedir, nasıl kullanılır? Google Deprem Uyarı sistemi İOS, iPhone açma adımları!

Kaynak:cnnturk.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir