Teknoloji

Yörük 4×4, Endonezya yolunda

0
Yörük 4x4, Endonezya yolunda
Yörük 4x4, Endonezya yolunda

Nurol Makina tarafından üretilen zırhlı araç Yörük 4×4’ün Endonezya’da ortak üretimine yönelik mutabakat metni imzalandı.

Nurol Makina, Endonezya’nın Cakarta kentinde düzenlenen Indo Defence Expo & Forum 2022’de Yörük 4×4 (NMS 4×4) aracının maketlerini sergiledi. Yörük aracı, fuar kapsamında Endonezya Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan gösteride de yer aldı.

Nurol Makina, ayrıca Endonezya’da savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren PT Jala ile mutabakat metni imzaladı.

Nurol Makina İş Geliştirme Direktörü Mehmet Çorbacıoğlu, Endonezya’da pazarlama faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

Yörük 4×4 aracını haziranda Endonezya’ya gönderdiklerini ifade eden Çorbacıoğlu, aracın güvenlik güçleri tarafından test edildiğini söyledi. Çorbacıoğlu, fuarda yapılan gösterilerde de aracı sergilediklerini ve ülkedeki farklı kullanıcılara gösterdiklerini belirtti.

"PT Jala ile ortak üretim planlamaktayız"

Nurol Makina olarak sadece doğrudan satış değil, teknoloji transferine yönelik de bazı adımlar attıklarını dile getiren Çorbacıoğlu, "Bu noktada PT Jala firmasıyla mutabakat metni imzaladık. Bu kapsamda Nurol Makina’nın kabiliyetlerini Endonezya’ya taşıyacağız. Burada PT Jala ile ortak üretim planlamaktayız." dedi.

Mehmet Çorbacıoğlu, ortak üretim planına ilişkin, "Çeşitli kullanıcılardan Nurol Makina araçlarına bir ilgi, talep var. Bu noktada projeler gerçekleştikçe, faz faz teknoloji transferiyle bunları gerçekleştirmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

4 ülke ile sözleşme imzalandı

Yörük 4×4, saatte 140 kilometre maksimum seyir hızında ağır yük taşıyabilen, yeni nesil taktik zırhlı araç olarak geliştirildi.

Kendi segmentindeki bir araçtan beklenenin ötesinde yüksek mayın/el yapımı patlayıcı korumasına sahip araç, ayrıca seviye 1’den 4’e kadar ölçeklenebilir balistik koruma sunuyor.

İlk kez 2019 yılı IDEF fuarında sergilenen Yörük 4×4, henüz tasarım aşamasındayken birçok ülkenin dikkatini çekti ve sipariş aldı.

Nurol Makina, Yörük 4×4 için biri Avrupa olmak üzere farklı coğrafyalardan 4 ülke ile sözleşme imzaladı.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/savunma/yoruk-4×4-endonezya-yolunda-720611.html

Gaziantep-Nizip raybüs seferleri başlıyor

Önceki Haber

Netanyahu: İsrailli seçmenler zayıflık değil güç istiyor

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji