Gündem

Sınav sorularını çalan FETÖ mensuplarına operasyon: 37 şüpheli hakkında yakalama kararı

0
Sınav sorularını çalan FETÖ mensuplarına operasyon: 37 şüpheli hakkında yakalama kararı
Sınav sorularını çalan FETÖ mensuplarına operasyon: 37 şüpheli hakkında yakalama kararı

Ankara merkezli 27 ilde, toplam 37 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Sanıkların Polis Akademisi, 2013 Jandarma Astsubaylık ve KPSS sorularını önceden aldıkları belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  kapatılan Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Polis Kolejinden ilişiği kesilen, haklarında FETÖ tarafından okul dönemine ve ilişiklerinin kesilmesiyle sonraki döneme ait bağlılık ve sadakatlerine göre kodlamalar, ardışık arama, HTS kayıtları, aleyhte ifade ve teşhisler bulunan şüpheliler için Ankara merkezli 9 ilde operasyon başlatıldı.

Aralarında, 2007 yılı Polis Memurluğundan Komiser Yardımcılığına Geçiş sınavında soru dağıttığı tespit edilen 1 kişinin de olduğu 14 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalara, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince devam ediliyor.

Jandarma Astsubay Sınavı soruşturmasında 8 gözaltı kararı

2013 yılı JANA soruşturması kapsamında, FETÖ üyelerince yazılı sınav öncesinde sorulara erişilerek örgüt mensuplarına dağıtıldığı tespit edildi.

Bu şekilde sınavda usulsüzlük gerçekleştirdiği belirlenen 7 askeri personel ile soruların dağıtılmasına aracılık eden 1 sivil şüpheli hakkında, Ankara merkezli 10 ilde gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalara, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam ediliyor.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/sinav-sorularini-calan-feto-mensuplarina-operasyon-37-supheli-hakkinda-yakalama-karari-725148.html

Çin’de fabrika yangını: 36 ölü

Önceki Haber

Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Başkanı Raşit Küçük hayatını kaybetti

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem