Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi diziler (2023)

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi diziler (2023)

GBN GBN -
25 0

Netflix, abone sayısı ile dünyanın en popüler dijital akış platformu konumunda. Her geçen gün genişleyen içerik kütüphanesi ile kullanıcı deneyimini yükseltmeye çalışan platform, dizileri ile de adından söz ettiriyor. Bizler de bu içeriğimizde, Netflix’te izlemeniz gereken en iyi dizileri bir araya getirdik.

En iyi Netflix dizileri!

La Casa de Papel

En popüler İspanyol dizilerinden biri olan La Casa de Papel, sırasıyla İspanya Kraliyet Darphanesi’ni ve İspanya Merkez Bankası’nı soymak isteyen bir soygun ekibini konu alıyor. “Profesör” takma adındaki zeki bir adam, bu ekibin liderliğini yapıyor.

Netflix'teki en iyi diziler!

Alex Pina’in yönetmenliğini yaptığı La Casa de Papel, toplamda 5 sezon ve 41 bölümden oluşuyor. Her bölümde seyirciyi kendine kitleyen dizi, 2021’in sonlarına doğru final yaptı. Buna rağmen halen Netflix’in en popüler yapımları arasında yer alıyor.

 • Yönetmen: Alex Pina
 • Tür: Dram, gerilim
 • IMDb: 8.2/10

The Blacklist

The Blacklist, Red Reddington adında eski bir suçlunun FBI’a teslim olmasıyla başlar. Suç dünyasındaki en tehlikeli kişileri yakalatmak için teslim olan Reddington, FBI ajanı Elizabeth Keen ile işbirliği yapar. Onunla bir bağ kurar.

Netflix'teki en iyi diziler!

Suç, gerilim ve dram içeren dizi, aksiyon dolu sahneleri ve karakterlerin karmaşık ilişkileri ile izleyicileri etkiliyor. Ana karakterlerin geçmişlerindeki sırların açığa çıkması, FBI ve suçlular arasındaki zorlu ilişkiler ve Red’in gerçek niyetinin yavaş yavaş ortaya çıkması, diziye heyecan katıyor.

 • Yönetmen: Jon Bokenkamp
 • Tür: Suç, drama, gizem, gerilim
 • IMDb: 8.0/10

You

Caroline Kepnes’in aynı isimli romanından uyarlanan You, Joe Goldberg adında bir kitapçıyı ve onun takıntılı aşklarını konu alıyor. Bu takıntı, bir gün kitapçısına gelen New York’lu Guinevere Beck ile başlar. Beck’i sosyal medya hesapları üzerinden yakından takip eden Joe, onun hayat alışkanlıklarını öğrenmeye çalışır.

Netflix'teki en iyi diziler!

Beck ile gittikçe daha fazla bağ kuran Joe, en sonunda bir ilişki başlatır ve nihayet istediğini elde eder. Fakat Joe, zaman geçtikçe Beck’in hayatına müdahale etmeye başlar. Beck’in yakın arkadaşı ve Joe’nun eski kız arkadaşı, onun takıntılı aşkını ortaya çıkarmaya çalışırlar.

You, ele aldığı konu ve profesyonel oyuncu kadrosu ile Netflix imzası taşıyan en iyi diziler arasında yer alıyor. Toplamda 4 sezon ve 40 bölümden oluşan dizi, sosyal medyanın kişisel gizlilik ve güvenlik açıklarına da dikkat çekiyor.

 • Yönetmen: Greg Berlanti, Sera Gamble
 • Tür: Suç, drama, romantizm, gerilim
 • IMDb: 7.7/10

Breaking Bad

Breaking Bad, kimya öğretmeni Walter White’ı konu alıyor. Ailesine geçim sağlamakta zorlanan White, kanser olduğunu öğrendikten sonra para kazanmak için metamfetamin yapmaya karar verir. Bunun için eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile işbirliği yapar.

Netflix'teki en iyi diziler!

Walter ve Jesse, uyuşturucu imalatından ciddi kazanç elde etmeye başlarlar. Walter’ın kimya bilgisi sayesinde ürettiği saf metamfetamin, Albuquerque şehrindeki uyuşturucu pazarını altüst eder ve bu da diğer rakip imalatçıların dikkatini çeker. Walter, ailesine geçim sağlayabilmek için işi büyütmek ister. İkili, büyük başarılar gösterir.

 • Yönetmen: Vince Gilligan
 • Tür: Suç, drama, gerilim
 • IMDb: 9.5/10

How To Sell Drugs Online (Fast)

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Alman yapımı How to Sell Drugs Online (Fast), lise öğrencisi Moritz Zimmermann’ın uyuşturucu satma işine girme hikayesini anlatıyor. Dizi, kız arkadaşı Lisa’nın Moritz’i terk etmesi ile başlıyor. Bunalıma giren liseli, eski arkadaşı Dan ile işbirliği yaparak internet üzerinden uyuşturucu satmaya karar verir.

Netflix'teki en iyi diziler!

Moritz ve Dan, internet üzerinden uyuşturucu satabilmek için online bir mağaza kurarlar. Kısa sürede çok fazla müşteri kazanırlar. Bununla beraber ciddi gelir de elde ederler. Müşteri kitlesi büyüdükçe işler kontrolden çıkmaya başlar. İkilinin Alman polisi ve yabancı uyuşturucu kartelleri ile başları derde girer.

 • Yönetmen: Philipp Kässbohrer, Matthias Murmann
 • Tür: Komedi, suç, drama, romantizm
 • IMDb: 7.8/10

Bodyguard

Bodyguard, İngiltere’nin İçişleri Bakanı Julia Montague’un özel koruma görevlisi olarak atanan, David Budd adındaki İngiliz asıllı bir askeri konu alıyor. Montague, sert politikaları ve terörle mücadeledeki tutumu nedeniyle tartışmalı birisidir.

Netflix'teki en iyi diziler!

Bu nedenle sıkça terör saldırıları ve suikast girişimlerine maruz kalan Julia Montague’u, David Budd korur. Zaman geçtikçe David, politikaları ve kişiliği nedeniyle Julia’ya karşı şüphe duymaya başlar. Bu şüpheye cevap bulmak ister ve soruşturma yapar. Fakat bu soruşturma, ikili için de ölümcül sonuçlara doğurur.

 • Yönetmen: Jed Mercurio
 • Tür: Suç, drama, gerilim
 • IMDb: 8.1/10

Peaky Blinders

1919 yılında İngiltere’nin Birmingham şehrinde geçen dizi, Peaky Blinders çetesini konu alıyor. Gittikçe yükselen bu çetenin lideri olan Thomas Shelby, suç imparatorluğunu kardeşleri Arthur ve John ile birlikte yönetir.

Netflix'teki en iyi diziler!

Peaky Blinders çetesi, son yaptıkları soygunla Müfettiş Chester Campbell’in dikkatini çeker. Dönemin Dış İşleri Bakanı, bu soygunu araştırması için onu Birmingham şehrine gönderir. Büyük suçlar işlendiğini gören Campbell, Peaky Blinders’ı ortadan kaldırmak ister. İki taraf arasında çatışmalar başlar.

 • Yönetmen: Steven Knight
 • Tür: Suç, drama
 • IMDb: 8.8/10

Teen Wolf

Teen Wolf, bir lise öğrencisi olan Scott McCall’a odaklanıyor. McCall, bir gece ormanda dolaştığı sırada bir kurt adam tarafından ısırılır. Sonrasında kendisi de kurt adama dönüşür. Doğa üstü güçler kazanan Scott’ın hayatı baştan aşağı değişir.

Netflix'teki en iyi diziler!

Bambaşka bir hayatın kapılarını aralayan Scott McCall, hayatta kalabilmek için diğer kurt adamlar, canavarlar ve doğaüstü varlıklarla mücadele etmek zorunda kalır. Gençlik dizisi olarak görülen Teen Wolf, 6. sezonuyla 2017 yılında final yaptı.

 • Yönetmen: Jeff Davis
 • Tür: Aksiyon, drama, fantazi, romantizm, gerilim
 • IMDb: 7.7/10

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? En iyisi olduğunu düşündüğünüz Netflix dizileri neler? Fikirlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir