Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nepal’de yolcu uçağının düşme anı canlı yayında görüntülendi

Nepal’de yolcu uçağının düşme anı canlı yayında görüntülendi

GBN GBN -
32 0
Nepal'de yolcu uçağının düşme anı canlı yayında görüntülendi

Nepal’in Pokhara bölgesinde dün bir yolcu uçağı düştü. Kazada 68 kişi yaşamını yitirdi. Düşen yolcu uçağında bulunan Hintli bir yolcu, uçak düşmeden önce sosyal medya hesabından açtığı yayın ile uçağın düştüğü anı anbean kayıt altına aldı.

Nepal’de 68 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının, Hintli bir yolcu tarafından kayıt altına alındığı iddia edildi.

Hint basınında yer alan haberlerde adının Sonu Jaiswal olduğu belirtilen yolcunun, uçak düşmeden kısa süre önce sosyal medya üzerinden açtığı canlı yayın ile uçağın düştüğü anı kayıt altına aldığı belirtildi. Haberlerde ayrıca, Jaiswal’in ailesinin ölümünü doğruladığı aktarıldı.

Görüntüde, yolcuların kazadan saniyeler önce gayet sakin bir şekilde yolculuklarını devam ettikleri görülürken, uçağın sola doğru yatmasından kısa bir süre sonra yolcuların çığlık attıkları duyuldu. Saniyeler sonra ise uçağın büyük bir gürültüyle yere çakıldığı ve alevler içinde kaldığı görüldü.

Ne olmuştu?

Nepal’in başkenti Katmandu’dan yerel saatle 10.33 sıralarında 4’ü mürettebat toplam 72 kişi ile havalanan Yeti Havayolları’na ait çift motorlu ATR 72 tipi yolcu uçağı Pokhara Havaalanı’na iniş yaptığı sırada düşmüş, kazada 68 kişi hayatını kaybetmişti. Uçakta, 5 Hindistan, 4 Rusya, 2 Güney Kore ve 53 Nepal vatandaşının yanı sıra İrlanda, Avustralya, Arjantin ve Fransa’dan 1’er yolcunun bulunduğu aktarılmıştı.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/dunya/nepalde-yolcu-ucaginin-dusme-ani-canli-yayinda-goruntulendi-738445.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir