Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Microsoft, beklenen Windows 11 özelliğini kullanıma sundu!

Microsoft, beklenen Windows 11 özelliğini kullanıma sundu!

GBN GBN -
23 0

Microsoft, kullanıcıları Windows 11 sürümüne yükseltmeye teşvik etmek için çalışmalarını hızlandırdı. Yeni güncelleme ile birlikte Windows 11, kullanıcı gizliliği odaklı hale gelecek.

Windows 11, kullanıcı gizliliği odaklı hale geliyor

KB5025299 güncellemesi Windows 11 Insider programında mevcut olsa da henüz genel kullanıma açık değil. Açıklanan özelliğin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi vaat ettiği için dikkate değer olduğunu belirtmekte fayda var.

Windows 11, kullanıcı gizliliği odaklı hale geliyor

Windows, yeni ayarlar sayesinde API sisteminde değişikliğe gittiklerini açıkladı. Windows 11 kullanıcıları, uygulamaların kendi sunucularına veri göndermelerini kısıtlayabilecek. Şirket, yeni özelliğin kullanıcı gizliliği, yanıt hızı ve üretkenliği geliştirmek için kullanılacağının altını çizdi.

Gelişmiş gizlilik kontrolü sağlayan yeni özellik, hassas dosyaların ve önemli bilgilerin korunmasına yardımcı olacak. Ek olarak, kullanıcılar Windows’u aktif olarak kullanmadığında ekran kapanacağından veya bilgisayar daha hızlı uyku moduna geçeceğinden dolayı pil süresinde artış sağlayacak.

Şirket, bu özelliğin kullanımıyla ilgili herhangi bir resim veya meta veri toplamayacaklarını belirtti. Tüm işlemlerin cihazda yerel olarak gerçekleşeceğini duyuran şirket, hassas kullanıcı verilerinin gizli ve güvenli kalmasını sağladıklarını ifade etti.

Windows 11 ile birlikte karşımıza çıkan en önemli değişikliklerden bir diğeri ise taşınabilir oyun konsolu sürümü. Şirket, Steam Deck tarzı taşınabilir konsollar için de yeni işletim sistemi geliştirdiklerini duyurdu.

Siz yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir