Gündem

Konya’da köpeğin saldırdığı çocuğun tedavisi devam ediyor

0
Konya'da köpeğin saldırdığı çocuğun tedavisi devam ediyor
Konya'da köpeğin saldırdığı çocuğun tedavisi devam ediyor

Konya’nın Ereğli ilçesinde sahipsiz köpeğin saldırısına uğraması sonucu ağır yaralanan 8 yaşındaki çocuğun, uyutularak tedavisine devam ediliyor.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Çelebi Kocaoğlu, çocuğun 4 gün önce Ereğli’den hastanelerine nakledildiğini söyledi.

Köpek saldırısı sonucu travma tanısıyla tedaviye alınan U.Ü.’nün entübe olarak hastanelerine getirildiğini aktaran Kocaoğlu, "Şu anda da entübe olarak takip ediliyor, uyutuluyor. Gerekli koruyucu aşıları yapıldı. Yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olarak takip ediyoruz" dedi.

"Solunum cihazından ayırabilirsek hasta için çok daha iyi olacak"

Kocaoğlu, çocuğa antibiyotiklerin ve destek tedavisinin verildiğini belirterek şöyle konuştu:

"Vücudunda yaygın yaralar var. O yaraların bakımları, pansumanları günlük olarak yapılıyor. Hastanın hayati bulguları stabil. Ancak bu travma hastalarında, sekonder enfeksiyon önemli bir durum, komplikasyonlar geçekleşebilir. Durumunun iyi olduğunu söylemek için erken ama geldiği günden bu yana kötüye gitmedi. Şu anda biraz daha ümitliyiz. Dediğim gibi solunum cihazından ayırabilirsek hasta için çok daha iyi olacak."

Barbaros Mahallesi’nde sokakta yürüyen 8 yaşındaki U.Ü, 23 Ağustos’ta sahipsiz köpeğin saldırısına uğramış, başı ve sırtından yaralanan çocuk, çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılmıştı.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/konyada-kopegin-saldirdigi-cocugun-tedavisi-devam-ediyor-704328.html

Bir ay önce 1,34 milyar dolar kazanan piyango talihlisi hala ortaya çıkmadı

Önceki Haber

Bakan Soylu: DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem