Gündem

Konya Hayvan Bakımevi’nde yaşananlarla ilgili 2 gözaltı

0
Konya Hayvan Bakımevi'nde yaşananlarla ilgili 2 gözaltı
Konya Hayvan Bakımevi'nde yaşananlarla ilgili 2 gözaltı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevlinin şiddet uygulayarak bir köpeğin ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldı, 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin köpeğin ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

Şüpheliler gözaltına alındı

Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından gece saatlerinde yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Belediyemize ait Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan olay, duyulduğu ilk andan itibaren, gece tüm yönleriyle incelenmiş, sabahın erken saatlerinde ilgililer ivedilikle açığa alınmış, sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelileri gözaltına almıştır. Olay, tüm yönleriyle hassasiyetiyle takip edilmektedir. ” 

 

Şube müdürüne görevden uzaklaştırma

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü de görevinden uzaklaştırıldı.

Belediye tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanılması ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. Maddesine göre disiplin soruşturması sürecinde soruşturmasın selameti açısından ilgili şube müdürü hakkında "Görevden uzaklaştırma Tedbiri" uygulanması ayrıca olaya karışan işçiler hakkında iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu."

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/konya-hayvan-bakimevinde-yasananlarla-ilgili-2-gozalti-725956.html

Apple’a bir darbe daha: 20 binden fazla çalışan işten ayrıldı

Önceki Haber

Rus kozmonotlar cuma günü uzay yürüyüşü yapacak

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem