Gündem

Kilis’te ormanlık alanlara giriş 1 Ekim’e kadar yasaklandı

0
Kilis'te ormanlık alanlara giriş 1 Ekim'e kadar yasaklandı
Kilis'te ormanlık alanlara giriş 1 Ekim'e kadar yasaklandı

Kilis Valiliği, orman yangınlarına karşı ormanlık alanlara girişlerin 1 Ekim’e kadar yasaklandığını duyurdu. Karara uymayanlar hakkında adli ve idari işlem uygulanacak.

Orman yangınlarına karşı korunmak amacıyla yeni kararlar alındı. Valilik, 8 Temmuz-1 Ekim arasında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı.

Ormanların çevresinde, içinden geçen yollarda, orman kenarında mola vermenin, piknik yapmanın, mangal, semaver, her türlü bitki örtüsünün yakılmasının yasak olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ormanlık sahalarda sürek avı yapılması, orman içi ve kenarında bulunan tesisler, çadırlı kamp alanları, piknik alanları, düğün ve eğlence organizasyonlarında havai fişek, dilek balonu, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin kullanılması yasaktır. Vatandaşlar yalnızca kendilerine ayrılan piknik alanlarından gerekli önlemleri alarak yararlanabileceklerdir. Mesire alanlarında bulunan ocaklar dışında ateş yakılması yasaktır. Gerekli hallerde Valiliğimizin emriyle tüm kamu ve özel sektör imkanları kullanılarak yangına karşı etkili müdahale edilmesi sağlanacaktır. Bu karar Kilis ili sınırları içerisindeki tüm ormanlık alanlarda uygulanır."

Karar ve önlemlere aykırı hareket edenler hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca idari ve adli işlem uygulanacak.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/kiliste-ormanlik-alanlara-giris-1-ekime-kadar-yasaklandi-693875.html

Türkiye, Mali’deki yetimleri sevindirdi

Önceki Haber

Keçiye çarpmamak için manevra yapıp başka araca çarptı: 5 yaralı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem