Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. İstanbul’un uzaydan çekilen görüntüsü sosyal medyayı salladı!

İstanbul’un uzaydan çekilen görüntüsü sosyal medyayı salladı!

GBN GBN -
19 0

Astronotlar Dünya’yı görüntülemeye devam ediyor. Daha önce birçok kez Türkiye’den görseller paylaşan NASA ve ESA astronotlarına şimdi bir yenisi daha eklendi. SpaceX tarafından uzaya gönderilen Birleşik Arap Emirlikleri astronotu Sultan Al Neyadi İstanbul fotoğrafı paylaştı.

BAE’li astronot paylaştı: İstanbul uzaydan nasıl görünüyor?

43 gündür Uluslararası Uzay İstasyonu’nda olan ve paylaşımlarıyla dikkat çeken Sultan Al Neyadi, İstanbul’un gece görüntüsünü uzaydan paylaştı. Daha önce Mekke ve Dubai gibi şehirleri görüntüleyen BAE’li astronot, yüzlerce beğeni aldı.

Astronot tarafından çekilen fotoğrafın açıklamasında, “İstanbul-Türkiye geceleri parlıyor. Buradaki İstanbul Boğazı, Asya’nın Avrupa ile buluştuğu ve geçmişin bugünle iç içe geçtiği eşsiz bir nokta” ifadelerine yer verildi.

BAE’li astronot daha önce istasyonda TinTin okumasıyla gündem olmuştu. Efsane çizgi roman serisinin kitabını ISS’e götüren Al Neyadi, uzaya giden TinTin karakterinden ilham aldığını ifade etmişti.

Öte yandan, geçtiğimiz haftalarda uzaya fırlatılacak ilk Türk astronot belli oldu. Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 14 gün kalacak. Uzay yolcusu, bu görevde araştırma kurumları tarafından hazırlanan 13 farklı deneyi gerçekleştirecek. Yedek isim ise Tuva Cihangir Atasever olacak.

2 Aralık 1979 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen Alper Gezeravcı, 21 yıldır Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan bir F-16 pilotu.

İstanbul’un gece ışıklarını gösteren fotoğraflar sosyal medyada büyük beğeni topluyor. Yerli astronot Gezeravcı’nın da Uzay İstasyonu’ndan benzer fotoğraflar paylaşması mümkün görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir