Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 14 Pro’nun sevilen özelliği Android telefonlara geliyor

iPhone 14 Pro’nun sevilen özelliği Android telefonlara geliyor

Apple'ın iPhone 14 Pro modelleriyle hayatımıza getirdiği 'Dynamic Island' özelliği, Android üreticileri tarafından da test ediliyor.

GBN GBN -
16 0

Apple’ın iPhone 14 Pro modelleriyle hayatımıza getirdiği ‘Dynamic Island’ özelliği, Android üreticileri tarafından da test ediliyor.

iPhone 14 modelleri, Apple’ın eylül ayında düzenlediği etkinlikte resmi olarak tanıtıldı. Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni modelle müşterilerinin karşısına çıktı.

iPhone 14 Pro ve Pro Max’i diğer modellerden ayıran belki de en önemli özellik ekranda göze çarpıyor.

Klasik iPhone’larda görmeye alıştığımız çentik kalkıyor ve bunun yerine oval şeklinde uzun bir ekran deliği karşımıza çıkıyor.

Apple’ın “Dynamic Island” olarak tanımladığı bu bölge, aynı zamanda uzayıp kısalabiliyor ve çeşitli uygulamalardaki bildirimler, animasyonla dışarı çıkabiliyor.

Android telefon üreticileri testlere başladı

Apple’ın iPhone 14 Pro modelleriyle hayatımıza getirdiği ‘Dynamic Island’ özelliği, Android üreticileri tarafından da test ediliyor.

OPPO’nun alt markası Realme, benzer bir özellik için testlere başladı ve ilk görüntüler de ortaya çıktı.

Söz konusu işlevle ilgili gelen aramaları, alarmları, bildirimleri vb. gibi birçok işlevi gerçekleştirebilmek mümkün olacak. Realme UI arayüzünde test edilen söz konusu özelliğie “MiniCapsule” adı verildi.

Şirketin, Realme C55 modeliyle birlikte ‘MiniCapsule’ özelliğini kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.

Kaynak: ensonhaber.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir