Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. HBO, Harry Potter dizisini resmen duyurdu!

HBO, Harry Potter dizisini resmen duyurdu!

GBN GBN -
26 0

Sinema dünyasının efsane serisi Harry Potter, dizi olmaya hazırlanıyor. Harry Potter’ın haklarına sahip olan Warner Bros., 12 Nisan’da basına ve yatırımcılara yaptığı sunumda diziyi resmen açıkladı. HBO Max’te yayınlanacak olan dizi, on yıllık olarak lanse edildi.

Harry Potter dizisi ne zaman vizyona girecek?

Warner Bros. Harry Potter kitap serisini, özel bir uyarlamayla HBO Max’te yayınlayacak. Bloomberg’e göre yeni projede, her kitap bir sezona yayılacak. Toplamda yedi kitabın olduğunu düşünürsek, bu, yedi sezonluk bir dizi görebileceğimiz anlamına geliyor.

Daha önce benzer bir sızıntı, Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy’nin dizi olacağını ortaya çıkarmıştı. Ancak Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Harry Potter ve Hogwarts Legacy’nin farklı uyarlamalar olacağını söyledi. Yani HBO, Harry Potter evreninde geçen iki ayrı proje üzerinde çalışıyor.

Projeye kimlerin dahil olacağı henüz belli değil. Ancak Harry Potter karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, daha fazla bu rolü oynamak istemediğini söylemişti. Bu yüzden dizinin ana karakterini kimin oynayacağı merak konusu.

Anlaşmanın tamamlanması durumda Warner Bros.; Amazon’un Lord of the Rings: The Rings of Power ve Netflix’in The Witcher, House of the Dragon gibi fantastik kitap uyarlamalarına rakip olacak. Ayrıca Warner Bros., dizinin kitaplara bağlı kalacağını üst üste vurguladı.

Muhtemelen 7 sezondan oluşacak olan dizinin henüz erken geliştirilme aşamasında. Üstelik henüz yazar kadrosu da ortaya çıkmadığından senaryo tam olarak yazılmadı. Bu sebeple Harry Potter dizisinin çıkış tarihi henüz belli değil. HBO Max’teki içeriklerin büyük bir kısmı, Türkiye’deki platformlar tarafından satın alınıyor. Dolayısıyla Hogwarts Legacy ve Harry Potter dizisinin çıkması durumda biz de izleyebileceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir