Gündem

Hasköy Yahudi Mezarlığı’nda bazı mezar taşları tahrip edildi

0
Hasköy Yahudi Mezarlığı'nda bazı mezar taşları tahrip edildi
Hasköy Yahudi Mezarlığı'nda bazı mezar taşları tahrip edildi

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Yahudi Mezarlığı’nda 36 mezar taşı kırıldı. Saldırıyı Türkiye Hahambaşılığı Vakfı duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Hasköy Mezarlığı’na gece yarısı giren saldırganlar mezar taşlarını kırdı. Polis olay yerine gelerek mezarlıkta incelemelerde bulundu.

Türkiye Hahambaşılığı Vakfı sosyal medya hesaplarından, "Hasköy Mezarlığımıza gece yarısı girilmiş, 36 tane mezar taşımız tahrip edilmiştir. Konu tüm resim ve gece kayıtları ile ilgili makamlara iletilmiş olup, bu vandalizmi yapanların bir an evvel yakalanmasını beklemekteyiz" açıklamasını yaptı.

"Faillerin 2’si gözaltına alındı"

Bu menfur saldırıyı kınadığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajında şu sözleri kullandı:

"İstanbul Emniyetimizin titiz çalışmasıyla faillerin 2’si gözaltına alındı, olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Bu tür provokatif saldırılarla birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara asla müsaade edilmeyecektir."

"Husumet tohumları ekmeye çalışanlara müsade etmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, "Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Faillerin bulunması için ilgili birimler harekete geçti. Kutsal değerlere saldıran ve toplumumuzda fitne ve husumet tohumları ekmeye çalışanlara asla müsade etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu. 

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/haskoy-yahudi-mezarliginda-bazi-mezar-taslari-tahrip-edildi-694940.html

Bakan Nebati’den G20 diplomasisi

Önceki Haber

İçişleri Bakanı Soylu’dan 15 Temmuz mesajı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem