Gündem

Hafta sonu yağışlı geçecek

0
Hafta sonu yağışlı geçecek
Hafta sonu yağışlı geçecek

Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren azalması, hafta sonu iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Bugün yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların hafta sonu yurt genelinde etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz,İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Niğde, Kayseri, Ordu, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren azalarak iç ve batı kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu yurdun tamamına yakınında yağış bekleniyor. Yağışlar Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun güneyinde gök gürültülü sağanak şeklinde olacak. Batı Akdeniz’in kıyı kesimleriyle birlikte Ege’nin güneyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlarla birlikte düşecek sıcaklık değerlerinin Ankara ve Samsun’da 19, İzmir’de 23, İstanbul’da 18, Antalya’da 22, Diyarbakır’da 26 derece civarında olması bekleniyor.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/hafta-sonu-yagisli-gececek-715893.html

Gökçeada feribot hattında yarın sefer yapılamayacak

Önceki Haber

PKK/YPG’nin sözde Tugay sorumlusu etkisiz hale getirildi

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem