Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google, yapay zeka ile oluşturulan görsellere savaş açtı!

Google, yapay zeka ile oluşturulan görsellere savaş açtı!

GBN GBN -
9 0

Yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler, inandırıcı olmasıyla güvenlik endişelerine yol açıyor. Google ise yanlış bilgilerin önüne geçmek için üç yeni özelliğini açıkladı. Google Arama’ya odaklanan bu yenilikler, yapay zeka tarafından oluşturulan sahte görsellerin belirlemesine yardımcı olacak.

Google, yapay zekalı görseller için kaynak isteyecek

Google, yapay zekanın popülerliğine karşı güvenlik önlemlerini artırıyor. Duyurulan yeni özellikler başlıca görselin kaynağı hakkında bilgi sağlayacak. Buna göre Google, yapay zeka görsellerine metadata ekleyecek ve arama sonuçlarında “yapay zeka kaynaklı” gibi bir etiket yerleştirecek.

Yeni tanıtılan özelliklerden biri olan “Bu Görüntü Hakkında”, kullanıcıların bir görüntünün geçmişi ve kaynağı hakkında ayrıntılara erişmesini sağlayacak. Google Görseller’de yer alan bir fotoğrafa tıklayarak Google’a ilk kez ne zaman eklendiği görülebilecek. Ayrıca internette hangi kaynaklarda yer aldığı da gösterilecek.

Google, görüntü oluşturmada yapay zeka araçlarının artan kullanımının farkında olduğunu söyledi. Şirket, yapay zeka araçları tarafından oluşturulan tüm görüntüleri özel olarak “etiketlemek” istiyor. getirilecektir. Google ayrıca diğer platformlar ile iş birliği yaparak yapay zekaya karşı toplu bir çağrı yapacak.

Öte yandan Google, Midjourney ve Shutterstock gibi bu alandaki bilinmiş platformlar ile ortaklık kuracak. Bu ortaklık sayesinde Google Görseller’in yapay zeka ile oluşturulmuş fotoğrafları otomatik olarak işaretlemesi mümkün olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir