Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dünyaca ünlü yıldızlardan birlik ve dayanışma mesajları

Dünyaca ünlü yıldızlardan birlik ve dayanışma mesajları

GBN GBN -
22 0
Dünyaca ünlü yıldızlardan birlik ve dayanışma mesajları

Türkiye ve Suriye’de felakete neden olan Kahramanmaraş merkezli depremler milyonları yasa boğdu. Türk halkının hafızasından ömür boyu silinmesi mümkün olmayan yıkımda hayatını kaybeden on binlerce kişi için milyonlar matem tutuyor.

Derinden iz bırakan ve yaraların sarılması uzun zaman alacak depremler için ulusal ve uluslararası yardım kuruluşları ile STK’ların başlattığı yardım kampanyalarına, yabancı ünlülerden de destek geldi. Dünyaca ünlü isimler sosyal medya aracılığıyla, Türkiye ve Suriye için dayanışma mesajları paylaştı.
“Bazı şehirler tamamen yok oldu”

Spordan sanata dünyaca ünlü yıldızlardan deprem paylaşımları

İngiltere Kralı 3. Charles, başkent Londra’da başlatılan yardım kampanyasını yerinde ziyaret etti. Kraliyet üyeleri de depremi yaşayanlara destek için bireysel olarak bağışta bulunacaklarını söyledi.

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Royal Family (@theroyalfamily)’in paylaştığı bir gönderi

İngiliz şarkıcı Yusuf İslam (Cat Stevens) ise, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda depremin ardından bir zamanlar evlerinde mutlu yaşayan çocuklar ile ailelerinin enkaz altında mücadele verdiğini ve bunun insanlık inanç imtihanı olduğunu söyledi. Stevens aynı zamanda Tanrı’nın merhametine olan inancın yitirilmemesi gerektiğini söyledi.

ABD’li müzik grubu Metallica ise, 250 bin dolar bağışta bulunarak “Türkiye ve Suriye’de yaşanan yıkımın tarifi yok” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wesley Sneijder (@wesleysneijder)’in paylaştığı bir gönderi

İngiliz oyuncu Orlando Bloom da binlerce çocuk ve aileyi etkileyen depremlerin kalbini parçaladığını söylediği paylaşımında bağış için çağrıda bulunarak dayanışma mesajı verdi.

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orlando Bloom (@orlandobloom)’in paylaştığı bir gönderi

Brezilyalı yazar Paulo Coelho depremden kurtulan bir kız çocuğunun fotoğrafını paylaşarak “Kırılgan yaşamlarımızda, her an başımıza gelebilecek beklenmedik şeyler olduğunu düşünürsek her yeni gün bir mucizedir” diye yazdı. Twitter hesabından da bağış linki paylaştı.

ABD’li komedyen Jimmy Fallon da sunduğu program The Tonight Show’u açarken, “UNICEF şu an Suriye ve Türkiye’deki dostlarımıza yardım etmek üzere sahada. Temiz su, gıda ve ihtiyaç malzemesini temin ediyorlar. Eğer yapabiliyorsanız bağışta bulunmak için UNICEF sayfasını ziyaret edin" dedi

Our heart goes out to everyone in Syria and Turkey right now. Help support the work @UNICEFUSA is doing to provide care and support for those impacted by the earthquakes: https://t.co/7HyGNlS9Bd pic.twitter.com/mrakuoMXjo

— The Tonight Show (@FallonTonight) February 8, 2023

İspanyol şef Jose Andres, kurucusu olduğu World Central Kitchen ile depremzedeler için bağış topluyor. ABD’li oyuncu Drew Barrymore da şef Andres’ın videosunu paylaşarak, “Eğer imkanınız ve niyetiniz varsa buraya bağışta bulabilirsiniz” dedi.

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drew Barrymore (@drewbarrymore)’in paylaştığı bir gönderi

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/dunya/dunyaca-unlu-yildizlardan-birlik-ve-dayanisma-mesajlari-747014.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir