Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Deprem yardımlarının oluşturduğu trafik yoğunluğunu fırsat bilen zehir tacirleri yakalandı

Deprem yardımlarının oluşturduğu trafik yoğunluğunu fırsat bilen zehir tacirleri yakalandı

GBN GBN -
19 0
Deprem yardımlarının oluşturduğu trafik yoğunluğunu fırsat bilen zehir tacirleri yakalandı

Ankara’da deprem yardımlarının oluşturduğu trafik yoğunluğunu fırsat bilen uyuşturucu satıcıları yakalandı. Narkotik ekipleri tarafından düzenlenen 25 operasyonda gözaltına alınan 60 şüpheliden 32’si tutuklandı.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yardım faaliyetleri nedeniyle Türkiye genelindeki araç yoğunluğunu fırsat bilen uyuşturucu satıcıları, polisin takibine takıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, bu kapsamda sevkiyat yapmaya çalışan uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen 25 operasyonda 60 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden 32’si uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklandı, 4 zanlıya da adli kontrol hükümleri uygulandı.

Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda yüklü miktarda uyuşturucu madde, 3 hassas terazi ile 4 tabanca, 7 şarjör, 461 tabanca fişeği, 44 bin 45 lira ve 410 dolar ele geçirildi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/deprem-yardimlarinin-olusturdugu-trafik-yogunlugunu-firsat-bilen-zehir-tacirleri-yakalandi-745916.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir