Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. AirDrop havada ortalığı karıştırdı: Uçak acil iniş yaptı!

AirDrop havada ortalığı karıştırdı: Uçak acil iniş yaptı!

GBN GBN -
19 0

Teknoloji ve tenolojinin getirdiği imkanları kullanmak oldukça güzel. Ancak bazen kötü niyetli veya teknolojiyi nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen insanlar yüzünden ciddi sıkıntılar ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’tan Hawaii’ye doğru havalanan uçakta yaşananlar “AirDrop teknolojisini kimler kullanıyor?” sorusunu sordurdu. İşte detaylar…

AirDrop’u kullanarak yolcuları korkuttular: Uçak acil iniş yaptı!

Southwest Airlines uçağında yaşanan olayda yolcuların aklı çıktı desek yeridir. Uçak Las Vegas’tan Hawaii’ye gitmek için yolcularını aldı ve aprondan push-back işlemini yaparak pist başına geldi. Daha sonra uçak havalandı ve havayolu şirketi için gündelik uçuşlarından biri daha başlamış oldu. Ancak çok geçmeden yolcularda bir huzursuzluk hali belirmeye başladı.

Uçak kazalarını önlemek için drone kullanacaklar.

Uçak içerisinde kimliği henüz belirlenemeyen bir yolcu AirDrop kullanarak uçaktaki diğer iPhone sahibi yolculara bir fotoğraf yolladı. Gelen fotoğrafta uçağın dışarıdan bir görüntüsü ve üzerinde “bu kaltağı havaya uçuracağım” şeklinde bir yazı vardı. Fotoğrafı gören yolcuların birçoğu bunun bir terör saldırısı olduğundan korktu ve kabin ekibine haber vardı. Uçak daha sonrasında Oakland’e acil iniş yaptı.

Uçak içerisine gelen polis ekipleri hemen narkotik köpekleri ile aramalar yaptı. Uçağın yolcu ve kargo bölümlerinde gerçekleştirilen titiz arama sonucunda herhangi bir şey bulunamadı. Aklı sıra “zeki” bir yolcunun şaka yaptığı düşünülüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis AirDrop ile yolculara şaka yapan “zeki” yolcunun uçağın içerisinde yer aldığına emin. Çünkü AirDrop uzak mesafeler arasında veri aktarımı yapamıyor.

Konuyla ilgili henüz bir tutuklama yada yakalama kararı çıkmış değil. Polis olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. Ama bizden bir tavsiye isterseniz kalabalık ortamlarda AirDrop özelliğini kapatmanızı öneririz. Zira bu tarz saçma şakaları yapmak isteyen birçok kişi AirDrop özelliğini kullanıyor.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir