Gündem

Yurdun güneyinde pastırma sıcakları etkili olacak

0
Yurdun güneyinde pastırma sıcakları etkili olacak
Yurdun güneyinde pastırma sıcakları etkili olacak

Mevsim normallerinde görülen soğuk hava, yurdun güney kesimlerinde yerini “pastırma sıcakları”na bıraktı. Hafta sonuna kadar iç ve kuzey kesimlerde sıcaklıkların daha da düşmesi, güney kesimlerde ise mevsim normallerinin üzerinde kalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Marmara’nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Hava sıcaklıklarının hafta boyunca, Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu’da mevsim normallerinin üzerinde, iç ve kuzey kesimlerde ise mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

Hafta sonuna kadar günün en yüksek sıcaklık değerleri, Adana’da 30, Diyarbakır’da 24, Antalya’da 28, İzmir’de 27, Samsun’da 24, Ankara’da 19, İstanbul’da 22 derece civarında seyredecek.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/yurdun-guneyinde-pastirma-sicaklari-etkili-olacak-718552.html

KDV iadelerinde kolaylık sağlayan düzenleme Resmi Gazete’de

Önceki Haber

ABD Savunma Bakanı Austin ve Stoltenberg Rusya’yla temasları görüştü

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem