Gündem

Yerli tabanca METE güvenlik güçlerine teslim edildi

0

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında üretimi süren METE tabancalarının güvenlik güçlerine teslim edildiğini söyledi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından METE tabancalarının güvenlik güçlerine teslim edildiğinin bilgisini paylaştı. Demir’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı: ”Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında üretimi süren METE tabancalarımızın teslimatlarına devam ediyoruz. Son olarak güvenlik güçlerimize çok sayıda METE tabancalarından teslim ettik.”

Güvenlik güçlerine yeni yerli tabanca teslimatı yapıldı
Güvenlik güçlerine yeni yerli tabanca teslimatı yapıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda güvenlik güçlerine yeni yerli tabanca teslimatı gerçekleştirildi. SSB Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında üretimi süren Mete tabancalarımızın teslimatlarına devam ediyoruz. Son olarak güvenlik güçlerimize çok sayıda Mete tabancalarından teslim ettik.’ ifadelerini kullandı.

ÖZELLİKLERİ NELER?

CANiK TP9 SF METE üyesi, özellikle doğrudan hareket tarzı akın ve küçük ölçekli taarruzlar gibi hassas görevler icra eden özel kuvvet operatörlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Güvenlik birimlerinin hafif ve etkin bir silaha sahip olması amacıyla üretilen yerli tabanca METE’ler, 9 mm namluya ve polimer gövdeye sahip.

Her iki model de iğne ateşleme mekanizmasına ve tek hareket tetik mekanizması bulunuyor.

bir adet 15 ve iki adet 18 mermi kapasiteli olmak üzere, toplam üç şarjör ile teslim ediliyor.

Tabancalara optik nişangah takılabiliyor. *30 bin atım ömrüyle uzun süre güvenlik güçlerine hizmet edecek METE, 750 gr ağırlığıyla da ergonomik bir kullanım sunuyor.

Market fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama!

Önceki Haber

İzmit Körfezi’nin rengi turkuaza döndü: İstanbul’a kadar dayandı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem