Gündem

Ülke genelinde yağış etkili olacak

0
Ülke genelinde yağış etkili olacak
Ülke genelinde yağış etkili olacak

Yeni haftanın ilk gününde ülke geneli yağışlı havanın etkisi altında olacak. Yağışlar Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz (Antalya merkez ve Hatay hariç), İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Bingöl ve Muş hariç) ile Kırklareli’nin kuzey kesimleri, Çanakkale’nin iç kesimleri, Balıkesir, İstanbul, Kütahya, Afyonkarahisar, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, İç Ege’de mevsim normalleri altında, güneydoğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege’de kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa)şeklinde esmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/ulke-genelinde-yagis-etkili-olacak-716444.html

Piyasalar yeni haftada veri gündemine odaklandı

Önceki Haber

Nijerya’daki sellerde 600’den fazla kişi öldü

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem