Gündem

Trafonun içinde yakalandı, kelepçe takmayacaksanız çıkarım dedi

0
Trafonun içinde yakalandı, "kelepçe takmayacaksanız çıkarım" dedi
Trafonun içinde yakalandı, "kelepçe takmayacaksanız çıkarım" dedi

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde son günlerde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin sebebi ortaya çıktı. Trafolardan çaldığı malzemelerle elektrik kurumunu yaklaşık 1,5 milyon lira zarara uğratan hırsız, girdiği trafonun içinde yakalandı.

İlginç olay ilçeye bağlı İkiçeşmelik Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle sakinleri bölgede bulunan bir trafo binasına şüpheli hareketler sergileyen bir şahsın girdiğini görünce durumu polis ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede bölgeye gelen polis ve ADM Elektrik Dağıtım Firması ekipleri trafonun kapısının kapalı olduğunu görünce ihbarı yanlış olarak değerlendirdi.

Ancak ihbarcının ısrarla ‘içeriye biri girdi’ demesi üzerine içeriden de özel bir düzenekle kapatıldığı belirlenen trafo binası ADM ekipleri tarafından açıldı.

İçeri giren polis ekipleri ilk etapta trafo binasının içinde kimseyi bulamadı. Normal şartlarda bir insanın girmesinin mümkün olmadığı trafonun ara bölmesinden kötü bir ter kokusu gelmesi üzerine ara bölmeyi inceleyen ekipler ilçeyi sürekli elektriksiz bırakan hırsızı yakaladı.

Hırsız, polisin çık dışarı uyarısına "Kelepçe takmayacaksanız öyle çıkarım" karşılığı verdi.

Canını hiçe sayarak girdiği delikten zorlana zorlana çıkarılan hırsız kelepçelenerek polis merkezine götürüldü.

Vatandaşların tepki gösterdiği ve yaz sıcaklarının en etkili olduğu günlerde binlerce vatandaşı elektriksiz bırakan hırsızın trafolardan elektrik aksamı ve bakır malzeme çaldığı öğrenildi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/trafonun-icinde-yakalandi-kelepce-takmayacaksaniz-cikarim-dedi-698019.html

Bu hafta 8 film vizyona girdi

Önceki Haber

EYT ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem