Gündem

Thodex mağdurlarının en çok merak ettiği soru: Soğuk cüzdan nerede?

0
Thodex mağdurlarının en çok merak ettiği soru: Soğuk cüzdan nerede?
Thodex mağdurlarının en çok merak ettiği soru: Soğuk cüzdan nerede?

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer yakalandı. Çalınan kripto paraların muhafaza edildiği soğuk cüzdanın Özer’in üzerinde bulunmadığı belirlendi. Soruşturma kapsamında Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü’nün görevden alındığı öğrenildi. Ankara’dan giden ekip çalışmalarını tamamladı. Özer’in ilk duruşmasının ise yarın yapılması bekleniyor.

Thodex adlı kripto para borsasının kurucusu Faruk Fatih Özer, binlerce kişiyi dolandırdı, kayıplara karıştı, 17 ay sonra yakalandı.

Mağdurların en çok merak ettiği, çalınan kripto paraların nerede olduğu. Bu paralar soğuk cüzdanla yurt dışına çıkarılmıştı ama cüzdan, Özer’in kaldığı yerde ya da üzerinde bulunamadı. Polis şimdi o cüzdanın da peşinde.

Arnavutluk Emniyeti Genel Müdürü Gledis Nano soruşturma kapsamında görevden alındı.

Thodex’in kurucusu Özer’in iade sürecini başlatmak üzere Ankara’dan Arnavutluk’a giden emniyet ekibi de çalışmalarını tamamladı.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer yakalandı

Türk ekibi çalışmalarını tamamladı

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Interpol Daire Başkanı, Türkiye’deki dava sürecine dair verileri teslim etti. Artık gözler Arnavutluk Mahkemesi’ne çevrildi.

Avukat Sefa Karcıoğlu süreçle ilgili şunları söyledi:

"Bir adli süreç işleyecektir mutlaka. Orada bir ifade alacaktır. Belki orada bir dava süreci işlenecektir. O dava sonuçlandıktan sonra da Türkiye’ye iadesi gerçekleşebilir. Tabii oraya vizeyle gitti. Vizesi bittiği için deport kararı da verilebilir. Orada Arnavutluk makamlarının vereceği kararlar aslında henüz belli değil ama birkaç gün içerisinde netliğe kavuşacaktır."

Bakan Soylu’dan Thodex’in kurucusunun iadesine ilişkin açıklama

Kritik duruşma yarın yapılabilir

Faruk Fatih Özer’in yarın, Elbasan Mahkemesi’nde, beraber yakalandığı Arnavutluk vatandaşı Edevaldo Haxhiu ile birlikte hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Bu duruşmanın ardından Özer’in Türkiye’ye iade süreci netlik kazanacak.

356 milyonluk THODEX vurgunu: Faruk Fatih Özer yakalandı

Peki ya mağdurlar? Onların bu süreçte ne yapması gerekiyor?

Avukat Sefa Karcıoğlu bu konuyla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

"Ceza davasına müdahil olsalar da, olmasalar da zaten ceza davası kamu davası olduğu için devam edecektir. Ama süreci takip etmek isteyen, şikayetçi olmak isteyen, mağdur sıfatıyla yer almak isteyen orada şikayet dilekçesini ceza dosyasına sunabilir. Diğer bir taraf hukuk davası, hukuk davasında da icra takibi yapabilir."

Kamera: Selim Bayram

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/thodex-magdurlarinin-en-cok-merak-ettigi-soru-soguk-cuzdan-nerede-705759.html

Macron Türkiye’nin ‘diplomasi’ başarısından rahatsız

Önceki Haber

Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aile sayısı 304 oldu

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem