Gündem

TASC, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Türk toplumunu bir araya getirdi

0
TASC, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Türk toplumunu bir araya getirdi
TASC, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Türk toplumunu bir araya getirdi

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul Görüşmeleri için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’de yaşayan Türk ve yabancı toplum temsilcilerini buluşturdu.

Rockefeller Center Plaza’da düzenlenen yemeğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bazı bakanlar ve ABD’nin değişik eyaletlerinden gelen davetli Türk ve yabancı toplum üyeleri katıldı.

Müzik dinletesi ile başlayan programda önce “Osmanlı Amerikalılar" üzerine kısa bir video gösterimi sunuldu.

Daha sonra mikrofona gelen Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) Eş Başkanı Melih Bektaş, ABD toplumuna asimile olmadan entegre olan Türk toplumunun bir bireyi olarak yemekteki buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bektaş, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türk Amerikan toplumunun ileri gelen iş adamları, sanatçılar, bilim insanlarının, iki ülke arasında kurulmuş olan hem gönül hem ekonomik köprüleri geliştirmek için, dost ve müttefik iki ülkenin saygın insanlarının bu yemekteki buluşmasını, Türk Amerikan ilişkileri açısından çok anlamlı buluyorum” dedi.

Yaklaşık 300 seçkin davetlinin bulunduğu salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hitabının ardından gecenin sponsoru iş adamlarına Türk toplumuna katkılarından dolayı ödül verildi, TASC yöneticileri de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gecenin anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/dunya/tasc-cumhurbaskani-erdogan-ile-abd-turk-toplumunu-bir-araya-getirdi-709658.html

Fosil yakıtlarla ilgili tüm veriler tek veri tabanında toplandı

Önceki Haber

Japonya’da 75 yaş ve üzeri nüfus, toplam nüfusun yüzde 15’ini aştı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem