Gündem

Reşit olmayan göçmenler İngiltere’de yetişkin olarak gözaltına alındı

0
Reşit olmayan göçmenler İngiltere'de yetişkin olarak gözaltına alındı
Reşit olmayan göçmenler İngiltere'de yetişkin olarak gözaltına alındı

The Observer gazetesinin, İngiltere’ye giren göçmenlere yardım eden bir gruba dayandırdığı habere göre, en az 16 sığınmacının doğum tarihleri, ​​İngiliz yetkililer tarafından tartışmalı bir gözaltı merkezinde tutulabilmeleri için değiştirildi.

Mülteci Konseyi, İngiliz gazetesine, Kent’teki Manston İltica Merkezi’nden kısa süre önce tahliye edilen 16 çocukla görüştüğünü söyledi.

Çocuklar kuruluşa, hepsinin 15 ila 17 yaşlarında olduğunu, ancak İçişleri Bakanlığı personeli tarafından 18’in üzerinde olarak kaydedildiğini söyledi.

Üçünün de yaşlarını kanıtlayan pasaport veya kimlik belgelerinin fotoğrafları vardı, ancak Konsey bu kanıtların göz ardı edildiğini söyledi.

Çocuklar daha sonra, şiddet ve hastalık iddialarıyla gündeme gelen, bir tutuklunun ölümü üzerine kapatılan Manston’da tutuldu.

Manston merkezi, İngiltere’ye girmek için İngiliz Kanalı’nı geçen rekor sayıda göçmeni kontrol altında tutumak için inşa edildi.

İçişleri Bakanlığı verilerine göre, bu yıl şimdiye kadar 40 binden fazla düzensiz göçmen geldi.

Bu, kayıt tutmaya başlanan 2018’den bu yana en yüksek rakam.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/dunya/resit-olmayan-gocmenler-ingilterede-yetiskin-olarak-gozaltina-alindi-726477.html

Bolu Dağı’nda sis etkili: Görüş mesafesi azaldı

Önceki Haber

Kavga ihbarına giden polise saldırı

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem