Gündem

Meteoroloji orman yangını’na karşı 7 kenti uyardı

0
Meteoroloji "orman yangını"na karşı 7 kenti uyardı
Meteoroloji "orman yangını"na karşı 7 kenti uyardı

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve rüzgarın etkili olması nedeniyle Doğu Akdeniz’de ormanlarda yangın tehlikesi bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 kentte orman yangını ve güneş çarpması riskine karşı uyarıda bulundu.

Doğu Akdeniz’de, Afrika sıcaklarının etkisiyle hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Bölgede rüzgarın kuvvetli olması da bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Hatay, Mersin ve Kahramanmaraş çevrelerinde orman yangını riskine karşı tedbirli olunması için uyarıda bulundu.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Ayrıca hafta boyunca saat 11.00 ile 16.00 arasında yaşlı, çocuk ve kronik rahatsızlığı bulunanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Hatay’da yangınlara karşı anonslu uyarı

Jandarma ekipleri, Hatay Valiliği koordinesinde, camilerden ve ekip araçlarından yaptığı anonslarla vatandaşları orman yangınlarına karşı uyardı.

Anonslarda, kentin büyük bir bölümünün ormanlık alanlarla kaplı olduğu hatırlatılarak, anız ve ateş yakılmaması konusunda duyarlı olunması istendi.

Ayrıca, çalışma kapsamında mahalle muhtarlarının da arasında olduğu 10 bin 803 kişiye orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler konusunda kısa mesajlı bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/meteoroloji-orman-yanginina-karsi-7-kenti-uyardi-696974.html

Rakiplerinden üstün Sungur Türkiye’nin elini rahatlatacak

Önceki Haber

Türkiye’de 6 ayda yaklaşık 10 bin yabancı ortaklı şirket kuruldu

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem