Gündem

Mehmetçik teröristlerin sözde karargah mağarasına girdi

0
Mehmetçik teröristlerin sözde karargah mağarasına girdi
Mehmetçik teröristlerin sözde karargah mağarasına girdi

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerin kullandığı 150 metre uzunluğundaki sözde karargah mağarasında, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde 150 metre uzunluğunda 6 odalı bir mağara tespit edildi, silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlere darbe vurmaya devam ediyoruz. Operasyon bölgesinde tespit edilen 150 metre uzunluğunda 6 odalı sözde karargâh mağarasında PKK’lı teröristlere ait silahlar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi." ifadelerine yer verildi.

 

Söz konusu operasyonda, 1 adet Doçka makineli tüfek, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 adet PKMS hafif makinalı tüfek, 1 adet RPG-7 roketatar, 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet AT-4 tanksavar füzesi, 1 adet roket kuyruğu, çok sayıda taarruz ve savunma tipi el bombası, 3 adet kara mayını, çok sayıda mühimmat, 1 adet Yaseu telsiz, 41 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 3 adet basma düzenek, çok sayıda elektrikli fünye, 10 adet oksijen tüpü, çok sayıda gaz maskesi ve3 adet jeneratör ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/mehmetcik-teroristlerin-sozde-karargah-magarasina-girdi-720399.html

İsrail "askeri bölge" gerekçesiyle Batı Şeria’da bir gençlik merkezini kapattı

Önceki Haber

Güney Kore 2030’a kadar batarya alanına 35,24 milyar dolar yatırım yapacak

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem