Gündem

Liderlerden partililere ‘sahada olun’ talimatı

0
Liderlerden partililere 'sahada olun' talimatı
Liderlerden partililere 'sahada olun' talimatı

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim atmosferine girdi. Cumhur İttifakı ve Milet İttifakı, milletvekillerine yasama çalışmalarını sürdürürken sahadan çekilmeyin talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ilçe ilçe gezerek milletimiz ile kucaklaşacağız” dedi.

Yasama çalışmaları Ankara’dan, seçim çalışmaları sahadan hız kesmeden sürecek. Liderler, milletvekillerine sahada olun uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara "refah kaybını telafi etme sözümüzü yerine getirdiğimizi anlatın" talimatı verdi.

Erdoğan, "Sizlerden şu konuda vatandaşlarımızı mutlaka ikna etmenizi istiyorum. Türkiye bir süredir çok ciddi sınamalardan geçmekte midir? Evet, geçmektedir. Bu çözümü sağlayacak tek yürütme temsilcisi biz, tek siyasi parti AK Parti, tek ittifak Cumhur İttifakı mıdır? evet, öyledir." dedi.

"Hasret yangınını birlikte söndüreceğiz"

MHP seçim çalışmalarını köylere kadar genişletti. Genel Başkan Devlet Bahçeli, köy köy dolaşılmasını istedi. Seçim takviminin işlemeye başlamasına kadar TBMM’de milletin beklenti ve taleplerini birer birer yasalaştırarak hayata geçireceklerini vurgulayan Bahçeli, "Vatanımızın en ücra köşelerine bir kez daha gönül ve sevda seferine çıkıyoruz. Köylerde olacağız, köylülerimizi ziyaret edeceğiz, hasret yangınını birlikte söndüreceğiz" ifadelerini kullandı.

"Dokunulmayan insana dokunacağız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da teşkilatları uyardı. Gençlik kollarının, kadın kollarının sorumluluğunun günün 24 saati çalışmak olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Dokunulmayan insana dokunacağız, uğranılmayan eve uğrayacağız. Onların sorunlarını dinleyeceğiz, nasıl çözeceğimizi de anlatacağız" dedi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/liderlerden-partililere-sahada-olun-talimati-713859.html

Dünya Sağlık Örgütü’nden ölümcül öksürük şurubu uyarısı

Önceki Haber

İsrail açıklarındaki Hermes sahasında yeni doğal gaz rezervi bulundu

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem