Gündem

İsrail güçlerinin baskınında ölen Filistinli genç toprağa verildi

0
İsrail güçlerinin baskınında ölen Filistinli genç toprağa verildi
İsrail güçlerinin baskınında ölen Filistinli genç toprağa verildi

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Cenin kentine baskın düzenledi. Baskında öldürülen Filistinli gencin cenazesi defnedildi.

İsrail güçlerinin, Cenin kentine bu sabah düzenlediği baskında öldürülen Filistinli Muhammed Mahir Nafi Mer’i’nin (25) naaşı, Halil Süleyman Hastanesinden alındı.

Mer’i’nin naaşı, törene katılan çok sayıda Filistinli tarafından doğduğu yer olan Cenin mülteci kampına getirildi ve buradaki kabristana defnedildi.

Cenazeye katılanlar, İsrail’in ihlallerini kınayan sloganlar attı.

Gerçek mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale edildi

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, Cenin kentindeki Halil Süleyman Devlet Hastanesi Müdürü Vessam Bekr, İsrail güçlerinin sabah saatlerinde Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında Filistinli Muhammed Mahir Nafi Mer’i’yi vurarak öldürdüğünü duyurmuştu.

Görgü tanıkları ise İsrail güçlerinin kentte birçok Filistinlinin evine baskın düzenlediğini, gerçek mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale ettiğini dile getirmişti.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/dunya/israil-guclerinin-baskininda-olen-filistinli-genc-topraga-verildi-691337.html

Fırat Kalkanı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi

Önceki Haber

Almanya’da para nakil aracı soyuldu

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem