Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPadOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özellik!

iPadOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özellik!

GBN GBN -
24 0

iPadOS 17 geçtiğimiz ay WWDC etkinliğinde tanıtıldı. Aradan geçen süreçte kullanıcılar yeni 17. sürümü cihazlarında kullanmaya başladılar. Bazı kullanıcılar tam olarak yeni sürüme alışamadıklarını belirtseler de genel olarak iPadOS 17 için gelen tepkilerin olumlu yönde olduğunu söylemek mümkün. İşte sizler için iPadOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özelliği sıraladığımız listemiz…

iPadOS 17 ile birlikte gelen en iyi özellikler listesi!

1- Sağlık Uygulaması

iPadOS 17 ile birlikte iPad’lere sağlık uygulaması tam kapsamlı olarak geldi. Dev iPad ekranları için optimize edilen uygulama ile birlikte sağlık verilerini iPad üzerinden takip etmek büyük bir dert değil. Uygulama içerisinde yer alan grafikler, göstergeler ve tablolar tamamen iPad’ler için özel olarak yeniden tasarlandı.

2- Stage Manager Güncellemeleri

Pencereleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırmak, üst üste binen birden çok pencereyi tek bir görünümde görmek, dokunarak uygulamalar arasında geçiş yapmak ve çok daha fazlası için kullanabileceğiniz Stage Manager yani Sahne Yöneticisi iPadOS 17 ile birlikte yeniden güncellendi. Böylece Stage Manager FaceTime ve konferans görüşmeleri esnasında da pencere ayarlamalarına izin vermeye başladı.

3- PDF ve Not Eklemeleri

Gelişmiş Otomatik Doldurma, ‌iPad‌’in bir PDF veya taranmış belgedeki alanları tanımlamasını sağlar, böylece kişi kartlarından adlar, adresler, telefon numaraları, e-posta adresleri ve diğer bilgiler eklenebilir. Yani siz belgenizi taratın iPad sizin için kayıtlı olan bilgiler ile boş alanları doldursun. Bunların yanında iPadOS 17 ile birlikte notlar uygulaması, PDF’ler için de geliştirildi ve uygulama daha stabil bir şekilde çalışmaya başladı. Ayrıca PDF dosyaları artık Apple Pencil ile tam genişlikte gösterilecek.

4- Güncellenmiş Kilit Ekranı

iOS 16 ile birlikte iPhone’lara gelen kilit ekranı güncelleştirmesini hatırlarsınız. iPadOS 17 ile birlikte bu özellikler iPad’lere de taşındı. ‌iPadOS 17‌ kullanıcıları, tarih ve saatin görünümünü seçebilir, iPad için optimize edilmiş farklı duvar kağıdı seçeneklerini belirleyebilir ve odak modlarına bağlı birden çok kilit ekranına sahip olabilir.

5- Widget’lar ve Canlı Etkinlikler

Canlı Etkinlikler artık ‌iPad‌’lerin kilit ekranında destekleniyor, böylece zamanlayıcıları, yemek siparişlerini, spor maçlarını ve daha fazlasını takip edebiliyorsunuz. Kilit ekranı ve ana ekrandaki widget’lar etkileşimlidir ve bir uygulamayı açmanıza gerek kalmadan doğrudan widgetları kullanarak ışıkları açmanıza, bir şarkı açmanıza, bir hatırlatıcıyı tamamlandı olarak işaretlemenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir