Gündem

İhtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı için 223,7 milyon lira ek kaynak aktarıldı

0
İhtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı için 223,7 milyon lira ek kaynak aktarıldı
İhtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı için 223,7 milyon lira ek kaynak aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahipleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na (SYDV) 223,7 milyon lira ek kaynak aktarıldığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ülke genelindeki tüm SYDV’ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için ayni ve nakdi olarak destek verdiklerini vurguladı.

Yanık açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için yardımda bulunuyoruz. Ramazan ayı öncesinde vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarının karşılanması için SYDV’lerimize 224 milyon lira kaynak aktarmıştık. Şimdi de Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için yaklaşık 223,7 milyon lira ek kaynak aktardık.”

“Vatandaşlarımız artık bize gelmiyor, biz onlara ulaşıyoruz”

Yanık, ihtiyaç sahiplerine sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğini aktardı.

Sosyal yardımları talep odaklıdan çıkarıp arz odaklı şekle dönüştürdüklerine dikkati çeken Yanık, “Vatandaşlarımız artık bize gelmiyor, biz onlara ulaşıyoruz. Bunu da yaparken hiçbir ayrım gözetmiyoruz. 2002’den bu yana ürettiğimiz sosyal refahı eşit bir biçimde dağıtmanın mücadelesini veriyoruz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın dönemsel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardımlarımızı ve desteklerimizi artırarak vatandaşlarımıza sunacağız” dedi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/ihtiyac-sahiplerine-kurban-bayrami-icin-2237-milyon-lira-ek-kaynak-aktarildi-693364.html

Bakan Çavuşoğlu, Ukraynalı mevkidaşı Kuleba ile telefonda görüştü

Önceki Haber

Türkiye ile İsrail arasında 71 yıl sonra havacılık anlaşması imzalanacak

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem