Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. House of the Dragon sezon finalini sızdıran hacker tutuklandı!

House of the Dragon sezon finalini sızdıran hacker tutuklandı!

GBN GBN -
32 0

Game of Thrones evreninde geçen House of the Dragon, geçtiğimiz yaz sosyal medyanın altını üstüne getirmeyi başardı. Bu kadar gündem olmasının nedenlerinden biri de sezon finalinin internete düşmesiydi. Bu sızıntıyı araştıran yetkililer, İsrailli bir hacker’ı HBO’nun sunucularına saldırma suçundan göz altına aldı.

HBO’dan House of the Dragon finalini çalan hacker’a operasyon

Geçtiğimiz yılın yaz aylarında HBO Max üzerinden yayınlanan House of the Dragon, sezon finalinin internete düşmesiyle gündem olmuştu. Sızıntıyı yapan kişinin Tel Aviv yakınlarında olduğunu tespit eden araştırmacılar, dosya kodlarını da içeren derin bir inceleme başlattı.

Bilmeyenler için sezon finali sızıntısı, planlanan yayın tarihinden iki gün önce gerçekleşti. HBO, sızdırılan bölümün torrent sitelerinde paylaşıldığını doğruladı. Bu paylaşımların ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan dağıtıldığını belirterek araştırmaya başladı.

Kapsamlı bir rapor sonucunda sızdıran kişinin İsrail’de olduğu tespit edildi. İsrail Polis Bölgesi Siber Biriminden dedektifler, sosyal medya üzerinden araştırmalar yürüttü. Sızan dosyayı inceleyerek hacker’ın kimliğini deşifre etmeyi başardı.

HBO, Game of Thrones’un son sezonu olan yedinci sezon da dahil olmak üzere, daha önce de popüler projelerinde sızıntılar yaşamıştı. House of the Dragon’un finali torrent’e düşmüş olsa da, HBO Max’te 9.3 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırdı.

Öte yandan Game of Thrones evreninin genişleyeceğini belirtelim. Nisan ayında yapılan duyuruya göre Knight of the Seven Kingdoms için çekimlere başlandı. Ancak dizinin ne zaman çıkış yapacağı bilinmiyor.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir