Nasıl Yapılır

Elişi Kaktüs Nasıl Yapılır?

0

Çocuklarınız veya öğrencilerinizle sevimli bir elişi kağıt tabak kaktüs yapın! Her çeşit kaktüs yaratabilir ve bütün bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Sadece birkaç yaygın malzemeye ihtiyacınız olacak.

Çocuklar için Elişi Kağıt Tabak Kaktüs

Bu kaktüs sanat projesi çok basit ve çocukların çeşitli kaktüs şekilleri yapmasını, kaktüs için farklı yeşil tonları yapmasını ve her bir kaktüs üzerinde her türden yüzler oluşturarak her kaktüse kendi kişiliğinizi verebilirsiniz.

Bu kaktüsler dekorasyon olarak tek başına sevimlidir, çöl manzaralarını veya bitkileri incelerken eğlenceli bir uzatma aracı yapar ve ayrıca herhangi bir tatil için ev yapımı bir teşekkür kartı veya hediye kartının önüne yapıştırabilirsiniz.

Elişi Kağıt Tabak Kaktüs için gereken Malzemeler

  • Kağıt tabak
  • Yeşil boya
  • Boya fırçası
  • Şönil : siyah veya siyah iplik, isteğe bağlı çiçek için çeşitli renkler
  • Delgeç
  • Makas
  • Keçeli Kalem
  • İsteğe bağlı: Oynar göz

Kağıt Tabak Kaktüs Craft için Talimatlar

1. Tüm kağıt tabağınızın bir tarafını yeşile boyayın ve kurumasını bekleyin. (Bu, yeşilin her türlü tonunu karıştırıp oluşturmak veya tabağınıza açık ve koyu yeşil çizgiler veya desenler yapmak için eğlenceli bir zamandır.) Zamandan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, yeşil bir kağıt tabak da kullanabilirsiniz.

2. Sıra kaktüs şeklinize geldi. Kaktüsünüzün simetrik olmasını istiyorsanız tabağınızı ikiye katlayabilir ve fotoğrafımızdaki gibi katlanmış kenarı boyunca şeklinizi çizebilirsiniz. Veya herhangi bir kaktüs şeklini basit bir şekilde çizebilirsiniz.

kağıt tabağınıza bir kaktüs şekli çizin

3. Kaktüsünüzü kesin.

4. Tek bir delgeç kullanın ve kaktüsünüzün kenarına birkaç delik açın.

kağıt tabak kaktüs zanaatınızın etrafına delikler açmak için tek bir delgeç kullanın

 5. Keçeli kalem ile kaktüsünüze bir yüz çizin, Ayrıca oynar gözleri de kullanabilirsiniz .

kağıt tabak kaktüs zanaatınıza bir yüz çizin

6. Kaktüsün dikenlerini (veya iğnelerini) yapın.
– Şönil kullanıyorsanız, bazı siyah şönili 3 inçlik parçalar halinde kesin. Bir parça alın ve delikten geçirin. Büküm bağı gibi iki ucu birlikte bükün. Aynı işlemi siyah ip ile de yapabilirsiniz. Kaktüsünüzdeki her delikten küçük özlem parçalarını düğümleyin.
– Kaktüsünüze çiçek eklemeyi planlıyorsanız, bir sonraki adım için üstte bir delik bırakın.

kağıt tabak kaktüsünüze dikenler veya iğneler yapmak için siyah boru temizleyicileri çevirin

7. İsteğe Bağlı Çiçek: Çiçeği yapmak için renkli bir şönilin yarısını alın ve bir daire oluşturmak için uçlarını bükün. Daireyi ikiye bükün, bu sefer bükülmüş uçlar ortada olacak şekilde. Sekiz rakamı oluşturmak için çevirin. İki tane olması için tekrarlayın. Başka bir şönil parçasıyla sabitleyin.

boru temizleyici çiçek yap

8. Çiçeğinizi siyah şönil parçalarını taktığınız gibi tabağa takın.

İşiniz bitti! Bir duvarı veya ilan tahtasını süslemek için kaktüsünüzü kullanın. Hatta birden fazla kaktüs oluşturup bunları büyük bir kağıda yapıştırabilir ve çöl manzarası yaratabilirsiniz!

Kaynak: buggyandbuddy

“Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi tanıtıldı

Önceki Haber

Uçurtma Nasıl Yapılır

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.