Gündem

Bakan Soylu: Herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor

0
Bakan Soylu: Herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor
Bakan Soylu: Herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yangın başladığı andan itibaren sosyal medya şeytanları devreye girdi. İnsanlar geceden itibaren burada uyumuyorlar ve herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile yangın bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen sene dünyanın ve Türkiye’nin en büyük orman yangınlarından birinin yaşandığını hatırlattı.

Yangın bölgesinde görev yapan ormancıların ve onlara katkı sağlayan tüm kurumların cansiperane bir çalışma ortaya koyduğunu belirten Soylu, “Bir taraftan tüm ormancılarımız, arazözler, iş makineleri, şu anda yangının sirayet ettiği bütün alanlarda müdahale ediyorlar. En uç noktalara kadar müdahale ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı’mız, yangın çıktığı andan itibaren hem Sayın Bakan’ımıza hem bana çeşitli defalar talimatlarını ileterek meselenin takibinde olmaya devam ediyorlar” diye konuştu.

Bakan Kirişci: Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı

“Yangın başladığı andan itibaren sosyal medya şeytanları devreye girdi”

Soylu, AFAD koordinasyonunda şu ana kadar 571 aracın karadan alevlere müdahale ettiğini anlattı. Yangınla ilgili sosyal medya paylaşımlarına da değinen Soylu, şöyle devam etti:

“Yangın başladığı andan itibaren sosyal medya şeytanları devreye girdi. İnsanlar geceden itibaren burada uyumuyorlar ve herkes bir tek ağacın kurtarılması için çaba sarf ediyor. Onlarca helikopter, uçaklar ve yerden arazözler bir büyük mücadele ortaya koymaya çalışıyorlar. Bundan ne anlıyorlar, ne keyif alıyorlar bilmiyorum. Bundan keyif alanların akli dengelerinin kayıp olduğu çok net bir şekilde ortadadır. Bir histeri nöbetine tutulmuş durumdalar. Bundan bir an önce kurtulmalarını diliyoruz.”

Soylu, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tüm dezenformasyonlarla ve tüm yalan haberlerle alakalı ciddi bir şekilde tespitlerini yaptığını söyledi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/bakan-soylu-herkes-bir-tek-agacin-kurtarilmasi-icin-caba-sarf-ediyor-689670.html

Garaja giren 2 ayı kavga etti

Önceki Haber

YEKA projeleri Türkiye’nin yeşil enerji kapasitesini artırmayı hedefliyor

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem