Gündem

Bakan Çavuşoğlu DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na Katılmak Üzere Fas Ziyareti

0

Sayın Bakanımız 11 Mayıs 2022 tarihinde Marakeş’te, Fas ve ABD’nin ev sahipliğinde düzenlenen DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda Sayın Bakanımız, ülkemizin DEAŞ dahil tüm terör örgütleriyle kararlı mücadelesini anlattı ve PKK/YPG gibi terör örgütleri eliyle DEAŞ’la mücadelenin başarılı olamayacağını vurguladı.

Aynı gün İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Albares ile biraraya gelen Sayın Bakanımız, NATO Madrid Zirvesi hazırlıklarının, ikili ilişkilerimizin ve Ukrayna’daki son durumun ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Bilahare, Sayın Bakanımız Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt’le biraraya geldi ve Filistin, Suriye ve Ukrayna başta olmak üzere bölgesel gelişmeleri ele aldıkları bir görüşme gerçekleştirdi.

Sonrasında Kuveytli mevkidaşı Dr. Ahmed Nasser Mohammed Al Sabah’la görüşen Sayın Bakanımız, kuracağımız yeni işbirliği mekanizmalarıyla ilişkilerimizi daha da geliştireceğimizi kaydetti.

Marakeş’te son olarak Sayın Bakanımız Fas Dışişleri Bakanı Nasser Bourita ile biraraya geldi ve görüşmeyi müteakip ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Sayın Bakanımız görüşmede ticari ilişkilerimizi artırma imkanları ile Ukrayna ve Libya dahil bölgesel konuların değerlendirildiğini kaydetti.

Kaynak Dış İşleri Bakanlığı

Yargıtayın Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Kapsamında “İstanbul Bölgesel İçtihat Forumu” Başladı

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

Sonraki Haber

Bunları da beğenebilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha fazla Gündem