Güncel Haberler – GuncelBilgi.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple’dan M3 Mac bekleyenlere kötü haber!

Apple’dan M3 Mac bekleyenlere kötü haber!

GBN GBN -
13 0

Yeni model Mac modellerinin Apple Silicon tabanlı M3 işlemciden gücünü alması bekleniyor. Ancak son rapor, Apple’ın üretim konusunda gecikme yaşayacağını ortaya koydu. İddiaya göre Apple’ın yongalarını üreten TSMC, M3 Mac için 2024’e kadar üretim sözü veremiyor.

M3 Mac ve iPad modelleri 2024’e kalabilir

Apple, performans ve verimliliği bir araya getiren M serisi işlemcileriyle bilgisayar pazarında büyük bir etki yarattı. Merakla beklenen M3 destekli Mac’lerin ise bu eğilimi sürdürmesi bekleniyordu, ancak son söylentiler 2024’e kadar gecikme yaşanacağını gösteriyor.

İddiaya göre TSMC, 3nm M3 yongalarını üretmede birtakım zorluklar ile karşılaştı. Ek olarak söylentiler, Apple’ın pil ömrüyle dikkat çekecek ve M2‘den gücünü alacak 15 inç MacBook Air modelini piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor.

Twitter’daki yeni bir sızıntıya göre Apple, M3 destekli ürünlerinde gecikme yaşayacak. Mac ve iPad’e güç vermesi beklenen yeni işlemci, 3nm mimarisiyle üretilecek. Yonga devi TSMC tarafında yaşanan bir gecikme ise M3 destekli Mac’lerin 2024’e kalacağını gösterdi.

Henüz bir bilgi olmasa da, iPhone 15 ailesinin de gecikebileceğini unutmamak lazım. Örneğin iPhone 15 Pro ailesinde 3nm mimarisinde A17 işlemciler bulunacak. Bu işlemcileri de TSMC üretecek. TSMC’nin 3nm üretimini ertelemesi, Apple’ın başını belaya sokabilir.

Bu iddialar doğruysa, Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC 2023 sadece yazılıma odaklanabilir. Yani M3 dahil olmak üzere herhangi bir yeni işlemci göremeyebiliriz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir